TÜRKİYE KAPLICALARI

.

Bayramhacı Kaplıcası

7 Şubat 2008 PerşembeRuhsat No/tarihi
06.06.2005/54

İşletmenin Adı/Türü
Bayramhacı Kaplıcası

İşletmenin Sahibi
Bayramhacı Köyü Mutarlığı

İşletmenin Adresi/Telefon
Kocasinan İlçesi Bayramhacı Köyü KAYSERİ
Tel : 0352-3947005
Endikasyonu
Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; banyo ve helioterapi (güneş banyosu) uygulamaları ile birlikte psöriasis örneğinde olduğu gibi döküntülü ve kaşıntılı dermatolojik hastalıkların tedavisinde yardımcı/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Toplam PAH ve pestisit konsantrasyonlarının uyarı sınırlarının üzerinde olmasından ötürü içme kürü olarak kullanımına müsaade edilmemelidir. Kaynak toplam 1628,832 mg/Lt. mineralizasyonu olan, kükürtlü (laboratuvar ölçümünde 1,008 mg/Lt) ve florürlü (1,79 mg/Lt) karışık nitelikte termomineralli sudur.
TESİS BİLGİLERİ:
Bayramhacı Kaplıcası Tesisi 40 oda kapasitesi ile, iki bayan iki erkek havuzu olmak üzere toplam dört havuzla hizmet vermektedir.
dört özel kabin Mevcuttur. Ayrica disarda acik yüzme Havuzumuz Mevcuttur
Kaplicamizdaki Su isiseviyesi 38ºC - 40ºC arasindadir

0 yorum:

ZİYARETÇİLERİMİZİN DİKKATİNE

Sitemizde Türkiye'de bulunanKaplıcalar ile Kaplıca Yönetmeliğine göre T.C. sağlık Bakanlığından Kaplıca İşletme İzni Alanların listesi illere göre düzenlenmiş,bu tesislerde hangihastalıkların tedavi olabileceği (Endikasyonu) belirtilmiştir. Türkiye'de bulunan Kaplıca Kaynakları hakkında bilgi almak için bu sayfanın sağındaki ilgili ili tıklayınız, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı tesisler ilebu tesislerde hangi hastalıkların tedavi edilebileceği hakkında bilgi almak için yine bu sayfanın solundaki İli/illeri tıklayınız Örneğin : Çanakkale İlindeki Kaplıcalar/Kaplıca kaynakları hakkında bilgi almak istiyorsanız Bu sayfanın sol tarafındaki İllere Göre Türkiye Kaplıcaları Başlığı altındaki "CanakkaleKaplıcaları" nı , Çanakkale İlinde TC. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Kaplıca tesisleri ve tesislerde tedavi edilebilecek hastalıklar hakkında bilgi almakiçin bu sayfanın solunda yer alan "Canakkale Kaplıca Tesisleri " nit ıklayınız.
Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır.