TÜRKİYE KAPLICALARI

.

TERZİKÖY KAPLICASI

14 Mart 2008 Cuma

AmasyaTerziköy Kaplıcası
Yeri: Amasya'nın güneyinde belediye ve mücavir saha dışındadır.
Ulaşım: Amasya il merkezine 30 km. uzaklıktadır
Suyun Isısı: 37oC
PH Değeri: 6,6
Özellikleri: Bikarbonatlı, Kalsiyumlu, kısmen Karbondioksitli bir bileşime sahiptir.
Yararlanma Şekilleri: İçme ve banyo kürleri Tedavi Ettiği Hastalıklar: Romatizma, mide ve bağırsak, böbrek ve idrar yolları, beslenme bozukluğu gibi hastalıklarda olumlu etki yapar.
Konaklama: . Tüm odalarda termal suyu bulunan 72 yataklı otel, 45 yataklı motel, gazino, lokanta, yüzme havuzları, özel kabinler, alış-veriş imkanı, çocuk oyun bahçesi, piknik alanları ve özel pansiyonları ile ülkemiz termal turizmi alanında önemli yere sahip kaplıcadır.
Valilikçe günübirlik ve konaklama olarak iki ayrı modern tesis ihalesi yapılmış olup günübirlik tesis kaba inşaatı tamamlanmış, çalışmaları devam etmektedir. Konaklama tesisine başlanmamıştır.Bakanlar Kurulunca Turizm Merkezi olarak tespit edilmiştir. Ulaşım özel oto ve tarifeli minibüslerle yapılmaktadır

Kaynak :
Amasya Valiliği (http://www.amasya.gov.tr/http/index.asp?PageNo=252)
Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kaplıcalar Yönetmeliğine göre T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Kaplıca İşletme İzni alan Amasya Kaplıca Tesisleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

1 yorum:

celal dedi ki...

bir kaplıca yapmışlar iyi hasta bir salık konusunda yardımcı olacak hemşire bile koymamışlar 01_08_2009 tarihinde gittim benim oglum boguldu son anda insanlarımızın yardımı ile kurtardık sordum doktor veye hemşire varmı diye yok hatta ambulans bile yok neden se herşeyi paraya baglamışlar para alması rahat bir hemşireye maaş vbermesi zor geliyor gitmek isteyenlerede tavsiye etmem sadece bogulma deil orda kaza ile düşe bilirde insa yardım edecek insan şart herkes benim kadar vşanslı olamaz

ZİYARETÇİLERİMİZİN DİKKATİNE

Sitemizde Türkiye'de bulunanKaplıcalar ile Kaplıca Yönetmeliğine göre T.C. sağlık Bakanlığından Kaplıca İşletme İzni Alanların listesi illere göre düzenlenmiş,bu tesislerde hangihastalıkların tedavi olabileceği (Endikasyonu) belirtilmiştir. Türkiye'de bulunan Kaplıca Kaynakları hakkında bilgi almak için bu sayfanın sağındaki ilgili ili tıklayınız, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı tesisler ilebu tesislerde hangi hastalıkların tedavi edilebileceği hakkında bilgi almak için yine bu sayfanın solundaki İli/illeri tıklayınız Örneğin : Çanakkale İlindeki Kaplıcalar/Kaplıca kaynakları hakkında bilgi almak istiyorsanız Bu sayfanın sol tarafındaki İllere Göre Türkiye Kaplıcaları Başlığı altındaki "CanakkaleKaplıcaları" nı , Çanakkale İlinde TC. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Kaplıca tesisleri ve tesislerde tedavi edilebilecek hastalıklar hakkında bilgi almakiçin bu sayfanın solunda yer alan "Canakkale Kaplıca Tesisleri " nit ıklayınız.
Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır.