TÜRKİYE KAPLICALARI

.

Bolu Göynük Çatak Kaplıcası

15 Mart 2008 Cumartesi

Bolu Göynük Çatak Kaplıcası
Konumu
Çatak Kaplıcası, Bolu kent merkezinin 96 km. güneybatısında bulunan Göynük İlçesinin 33 km. güneyinde Himmetoğlu Köyü sınırları içinde Hamam Deresi Mevkiinde yer almaktadır.
Ulaşım Olanakları
Ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Bolu'ya en yakın havaalanı Ankara ve İstanbul'da bulunmaktadır. Ankara'ya uzaklık 190 km., İstanbul'a 260 km.dir.
Yükseklik
Denizden yüksekliği 490 m. dir.
Tedavi (Endikasyon) Özellikleri
Genel olarak romatizmal hastalıklarda olumlu etkileri görülmektedir.
Termal Su Özellikleri
Fiziksel Özellikler
Geçici Sertlik 19.60 A.S.
Fiziko Kimyasal Özellikler
(Mg++ 4.02 mg), (Ca++ 3.88 mg), (CI-- 7.08 mg), (CO2 33 ppm), PH: 7.72
Sıcaklık
36 ºC

Tesis Bilgileri
Kaplıca alanında Himmetoğlu Köy Tüzel Kişiliğine ait bir havuz ile konaklama imkanı olan bir adet tesis ve tarihi hamam bulunmaktadır.

Kaplıcalar Yönetmeliğine göre T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Kaplıca İşletme İzni alan Bolu Kaplıca Tesisleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

0 yorum:

ZİYARETÇİLERİMİZİN DİKKATİNE

Sitemizde Türkiye'de bulunanKaplıcalar ile Kaplıca Yönetmeliğine göre T.C. sağlık Bakanlığından Kaplıca İşletme İzni Alanların listesi illere göre düzenlenmiş,bu tesislerde hangihastalıkların tedavi olabileceği (Endikasyonu) belirtilmiştir. Türkiye'de bulunan Kaplıca Kaynakları hakkında bilgi almak için bu sayfanın sağındaki ilgili ili tıklayınız, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı tesisler ilebu tesislerde hangi hastalıkların tedavi edilebileceği hakkında bilgi almak için yine bu sayfanın solundaki İli/illeri tıklayınız Örneğin : Çanakkale İlindeki Kaplıcalar/Kaplıca kaynakları hakkında bilgi almak istiyorsanız Bu sayfanın sol tarafındaki İllere Göre Türkiye Kaplıcaları Başlığı altındaki "CanakkaleKaplıcaları" nı , Çanakkale İlinde TC. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Kaplıca tesisleri ve tesislerde tedavi edilebilecek hastalıklar hakkında bilgi almakiçin bu sayfanın solunda yer alan "Canakkale Kaplıca Tesisleri " nit ıklayınız.
Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır.