TÜRKİYE KAPLICALARI

.

Kaplıcadan Hastalık Bulaşırmı ?

5 Mart 2008 Çarşamba

Kaplıcadan hastalık bulaşır mı? Mantar sudan bulaşmaz, kullanılan terlik, ıslak zemin ya da havlu gibi eşyalardan bulaşır. Bunlara dikkat ederek mantardan korunmak mümkündür. HIV ve sedef hastalıkları da kaplıcalardan bulaşmaz. En sık görülen risk; ciltte sivilce yapan konjektivit olabilir.
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/11/09/gny/sag101-20041109-200.html

3 yorum:

Adsız dedi ki...

BEN KAPLICADAN HPV VİRÜSÜ KAPTIM.YANİ HASTALIK KAPILMAZ DİYE BİRŞEY YOK. HPV VİRÜSÜ SICAKTA DAHA ÇABUK TÜREYEN VE YAYILAN BİR VİRÜSTÜR.

Adsız dedi ki...

bende gittim hastalık bulaşıyoR tabi hastalığa göre mesele cildimde beneklenmeler oluştu sivilceler çıkmaya başladı auyrıca pürtükleşmeyede başladı doktora gittim kalıcı olbileceğini söyledi...

Adsız dedi ki...

hpv virüsünü polimeraz chain yontemi ile mi belirledin..tabii ki hayır..mutlaka gittiğin doktor, lezyon tipine göre yorum yaptı..oysa her yerden bu virusu kapmıs olabilirsin..anlamsız yanıltıcı yorum yapmayın...ama size bir tüyo vereyim..içme sularının dezenfeksiyonunda bile Cl (KLOR) kullanılmktadır. şu halde Cl (KLOR) seviyesi yüksek kaplıcalar zaten kendini dezenfekte ediyor demektir..hadi beleş bir bilgi daha turkiyenin en yuksek klor içeren kaplıcası, Çanakkale-Ezine KESTANBOL kaplıcasıdır..(sadece kl 7gr ın üzerinde)

ZİYARETÇİLERİMİZİN DİKKATİNE

Sitemizde Türkiye'de bulunanKaplıcalar ile Kaplıca Yönetmeliğine göre T.C. sağlık Bakanlığından Kaplıca İşletme İzni Alanların listesi illere göre düzenlenmiş,bu tesislerde hangihastalıkların tedavi olabileceği (Endikasyonu) belirtilmiştir. Türkiye'de bulunan Kaplıca Kaynakları hakkında bilgi almak için bu sayfanın sağındaki ilgili ili tıklayınız, T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı tesisler ilebu tesislerde hangi hastalıkların tedavi edilebileceği hakkında bilgi almak için yine bu sayfanın solundaki İli/illeri tıklayınız Örneğin : Çanakkale İlindeki Kaplıcalar/Kaplıca kaynakları hakkında bilgi almak istiyorsanız Bu sayfanın sol tarafındaki İllere Göre Türkiye Kaplıcaları Başlığı altındaki "CanakkaleKaplıcaları" nı , Çanakkale İlinde TC. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Kaplıca tesisleri ve tesislerde tedavi edilebilecek hastalıklar hakkında bilgi almakiçin bu sayfanın solunda yer alan "Canakkale Kaplıca Tesisleri " nit ıklayınız.
Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır.